Індивідуальні тренування як засіб

самовдосконалення спортсмена

Без свідомого ставлення до самовдосконалення в будь-якій сфері діяльності можна стати тільки середнячком, навіть маючи виражений талант. Але великий спорт не терпить сірих особистостей із середніми результатами. Це в повній мірі відноситься до футболу.

Світовий рекордсмен у бігу на середні дистанції Р.Кларк написав в своєму спортивному щоденнику «Якщо якась справа гідна, щоб її робили, то робити її треба як слід!» І всі погодяться, що будь-яку розпочату справу треба робити, так як робив би це професіонал і доводити її до кінця. Серйозно займаючись спортом, важливо досягти максимальних для себе результатів, не дивлячись на проблеми і складності. Це допоможе в подальшому в професійній кар'єрі на будь-якому терені, довести свою справу до високого рівня, набути впевненості в собі. Спортивний характер, цілеспрямованість, почуття відповідальності перед командою і інші морально-вольові якості, набуті в футболі, будуть супроводжувати молоду людину по життю, робити її успішною. І фізичні якості, і навички, отримані в спорті, знадобляться в будь-якій сфері діяльності, допоможуть вести здоровий спосіб життя. Батьки повинні про це пам'ятати і всіма можливими методами підтримувати спортивну захопленість підлітка, а найкраща підтримка, це участь в процесі. Найскладніше завдання в цій роботі – правильна мотивація підлітка. Займаючись спортом, підлітки повинні відмовлятися від багатьох спокус, властивих їхньому віку. У той час коли їхні однолітки, затишно підібравши ноги, сидять за комп'ютерними іграми або гуляють з подружками, спортсмени змушені проливати піт і отримувати синці в єдиноборствах, нерідко під дощем. Повинна бути сильна мотивація. І дійсно кожен хлопчисько спить і бачить себе професіоналом на великому переповненому стадіоні. Цю мотивацію повинні підтримувати всі оточуючі. Є десятки причин, за якими, юнак серйозно і відповідально займаючийся спортом, не стане професіоналом спорту. Але є тисячі прикладів, коли колишні спортсмени стають успішними професіоналами в інших сферах діяльності.

Профорієнтація молодих спортсменів добре поставлена ​​в Німеччині. Яким би обдарованим футболістом не був юнак, він до запрошення в професійний клуб отримує робочу професію (Ausbildung). Таким чином, він застрахований на випадок, якщо з якихось причин йому доведеться покинути великий спорт. Як відомо, в Німеччині простому підлітку дуже важко отримати спеціальність. Тренери уважно стежать за життям своїх підопічних і за межами стадіону. Відомі приклади, як у футбольній школі "Байєр 04" м. Леверкузен, тренер не допустив до тренування юнака, так як виявив в своєму комп'ютері сигнал зі школи, про неуспішності цього гравця. Хлопчик плакав ридма.

© 2021 Фізкультурно-спортивний клуб "Зірка"