На замітку футболістові


1. Якщо Ви підготувалися до гри, але не змогли в ній брати участь (скасували гру або були в запасі), то повторіть тренування, передбачене на 4 день, або реалізуйте накопичену енергію іншим чином.

2. Ведіть щоденник тренувань та ігор. Опишіть коротко події, що запам'яталися, висновки. Це дисциплінує і допомагає аналізувати.

3. На розминці перед грою або тренуванні, поки не розігрітий весь організм, по м'ячу не бити. Причиною травми, отриманої на початку гри, як правило, є погана розминка.
4. Пам'ятайте, що мозоль, наприклад, на пальці ноги, може викликати перевантажувальну травму на інших ділянках опорно-рухового апарату.
5. Вийшовши на поле після травми або ігрової перерви з інших причин, аби віднайти внутрішню впевненість, перші 5-6 ігрових епізодів грайте гранично просто, не допускаючи, ризику помилитися. У пасивній ігровій позиції не ходіть з відкинутими плечима на прямих ногах.
6. Не перетворюйтеся в глядача, завжди чекайте різкої зміни ігрової ситуації, тримайте корпус в передстартовому положенні.
7. Футбол гра для справжніх чоловіків, травми, фоли і гра на межі фолу неминучі. Є два типи реакції на грубу гру суперників:
- відволікатися на розборки з суперниками та суддями, втрачати концентрацію. В результаті: травми, червоні картки, невиконання завдання тренера і Ви не потрібні, ні тренерам, ні уболівальникам, ні спонсорам.
- контролювати себе в будь-якій ситуації, концентрувати свою увагу тільки на результаті, всю енергію направляти на рішення ігрового завдання, тренуватися більше, бути швидше, технічніше, сильніше суперника. Це стане в нагоді не тільки в спорті, але і в подальшому житті.
8. Пам'ятайте, що алкоголь в будь-яких, навіть в найменших дозах, зводить функціональний стан спортсмена нанівець. Щоб набрати спортивну форму після вживання алкоголю потрібно не менше 9 тренувань
9. За день до гри небажані вправи на черевний прес, віджимання на руках, їзда на велосипеді і інші вправи, що містять монотонні зусилля.

© 2021 Фізкультурно-спортивний клуб "Зірка"