На замітку тренеру

 1. Наведені тут 4 вправи виключно ефективні для розвитку найважливіших якостей футболіста в процесі підготовки до гри, тому, незважаючи на організаційні складності наполегливо радимо робити їх в повному обсязі.
 2. Запропоновані вправи бажано робити в середині або в кінці спільного тренування, це займе 15-30 хв. На тлі втоми організм більш тонко і вибірково реагує на фізичні навантаження, загострюється м'язова пам'ять, ефективніше засвоюються рухові навички.
 3. З метою безпеки, дітям до 16 років, вправи №2 і №4 робити тільки в присутності дорослих.
 4. У разі травми опорно-рухового апарату, підтримувати спортивну форму допоможе впр. №4 на воді. Цю вправу можна робити щодня в простій домашній ванні. Пульсометр водонепроникний.
 5. Ефективність цієї методики досягнута за рахунок різкого збільшення часу контакту гравців з м'ячем за час тренування, тому при вивченні і вдосконаленні технічних прийомів і навичок робити упор на кількість повторень, незважаючи на непринципові огріхи в техніці виконання. Цим можна домогтися надійності виконання, будь-якого технічного елемента, зберегти самобутню техніку гравця.
 6. Нога не має строгих геометричних форм, тому удари по м'ячу не можуть бути 100% прицільними. Отже, точності ударів і передач можна домогтися тільки постійним багаторазовим повторенням.
 7. Зверніть увагу футболістів (особливо молодих) на швидкий результат тренувань за цією методикою. Переглядаючи відеозаписи, побачите, що вже через 2-3 місяці регулярних занять різко підвищується точність передач і ударів з обох ніг (культура пасу), прискорюється обробка м'яча, поліпшується координація рухів. Через 3-4 місяці помітно підвищується стартова швидкість, з'являється більш впевнений контроль над м'ячем, піднімаються очі і відповідно швидкість прийняття рішень в різних ігрових ситуаціях.
 8. Чим вище клас команди, тим більше самостійності в питаннях фізичної підготовки потрібно від футболістів. Тренер не може заглянути всередину кожного спортсмена і врахувати все, він повинен навчити гравця самого користуватися методиками і управляти своєю спортивною формою.
 9. У тренуваннях та іграх рішуче присікати групові інтереси. Передачу повинен отримати гравець, що знаходиться в кращому становищі, а не земляк або той, хто голосніше за всіх кричить.
 10. При ударах по м'ячу відбувається велике навантаження на зв'язки гомілковостопного і колінного суглобів. Зв'язки відновлюються протягом 48-56 годин, набагато довше, ніж м'язи або дихальна система. Тому в тренуванні за день до гри бажано удари по м'ячу проводити не на силу, а на точність.
 11. Рухові навички і технічні прийоми, придбані на тлі втоми, закріплюються набагато швидше і надійніше.

Психологічний настрій для прояву кращих морально-вольових якостей.

У період перенавантажень або перед важливими іграми відволікти спортсмена відвідуванням театру, цирку або чогось іншого, що може його цікавити. Спортсмен повинен бачити, що в інших областях діяльності його однолітки досягли ще більшої, ніж він майстерності. І не тільки якийсь Коперфилд з Америки, а такі ж хлопці як він, з інших команд, музичних ансамблів або циркових студій. Це допоможе підтримувати здорове марнославство і мотивацію, готовність відмовляти собі в деяких задоволеннях для досягнення більш важливої ​​мети.

© 2021 Фізкультурно-спортивний клуб "Зірка"