Організація і контроль


В принципі, план індивідуальних занять повинен бути включений в загальний план командного тренування і цей комплекс вправ (за винятком впр.№ 4) робиться в середині спільного тренування в групах по 2-3 людини, але це заважає сконцентруватися на виявлених прогалинах у фізичній і технічній підготовці конкретного гравця. Також виникають і організаційні проблеми, тому краще зосередитися на окремих від команди, додаткових тренуваннях. Для цього не потрібні спеціально обладнані майданчики і можна проводити заняття на березі водойми з тим, щоб на закінчення тренування виконувати впр. №4 на воді. Контролювати обсяг та інтенсивність виконуваних вправ не складно за допомогою звичайного секундоміра і пульсометра. З урахуванням цього підібрані і наші вправи.

Всі завдання виконуються на рівні аеробного порогу. Якщо пульс футболіста в перерві між повтореннями не відновлюється до вказаних в тренувальних планах параметрів, але самопочуття спортсмена дозволяє продовжувати тренування, то наступну вправу робити на зниженому пульсі. В іншому випадку заняття припиняються, і спортсмену пропонується проконсультуватися у лікаря.

Х.Маслар приходив на індивідуальні тренування ввечері через 3-4 години після тренування в складі своєї команди і робив тільки впр.№1 і впр.№3 з пульсоміром при світлі ліхтарів. Через 6-8 занять необхідність в пульсометрі відпала, так як він став досить точно визначати необхідну інтенсивність по самопочуттю. Виробилася умовна градація співвідношення показника пульсометра до вербального самовідчуття. Наприклад, робота в зоні ЧСС 140-150 уд/хв. вважалося 50% максимальної потужності, у зоні ЧСС 160-170 уд/хв. прирівнювалося до 70% максимальної потужності і відповідно 180-190 уд/хв. 90% потужності або в повну силу. При цьому помилка була в межах плюс-мінус 5 ударів в хвилину, що абсолютно не принципово для даної методики. При виконанні впр.№2 і впр.№4 з дітьми до 18 років бажана присутність дорослих.

Методика дозволяє також розраховувати навантаження на двох і більше тижневі цикли, в залежності від періоду підготовки і середньострокових планів команди в якій грає даний гравець. При правильному застосуванні, жодної небезпеки для здоров'я спортсменів в методиці немає. Кілька вправ набувають циклічний характер, в зв'язку з цим з'являється деяка монотонність в заняттях. Також в методиці передбачено незначне вуглеводне голодування в харчуванні для старших вікових груп, тому будуть додаткові навантаження на організм. До цього треба ставитися з розумінням.

© 2021 Фізкультурно-спортивний клуб "Зірка"