Удосконалення фізичних якостей і технічних навичок


У командному тренуванні бере участь, як правило, 15-20 гравців і вирішуються спільні для всіх завдання, тож навантаження і характер завдань для всіх однакові. За час тренування кожен футболіст працює безпосередньо з м'ячем, підвищуючи свою технічну майстерність, не більше 10-15 хв. Цього часу явно недостатньо, не те, що на вивчення нового прийому, але навіть на закріплення вже освоєних елементів техніки. Також в умовах спільного тренування складно приділити достатньо часу на поліпшення будь-яких фізичних якостей. Наприклад, на розвиток стартової швидкості або стрибучості, які є слабкою ланкою в швидкісно-силової підготовки конкретного гравця.
У різних видах спорту є специфічні вправи для освоєння, розвитку і підтримки навичок виконання найбільш важливих технічних прийомів і рухів.

Наприклад, в волейболі – це робота у стінки. Кистьовий удар в стрибку по м'ячу зверху в підлогу перед собою з подальшим відскоком м'яча в стінку і далі в початкове положення. Це імітація нападаючого удару, що є власне метою і кінцівкою будь-якої комбінації, проведеної командою на волейбольному майданчику. Вправа повторюється на кожному тренуванні протягом всієї ігрової кар'єри волейболіста, і точність ударів доводиться до автоматизму. В процесі виконання цього технічного прийому удосконалюються і різні фізичні якості, такі як сила удару, стрибучість, координація, реакція та ін.

За таким же принципом нами були підібрані вправи для ндівідуальної підготовки футболістів.

У футболі кінцевою метою будь-якої комбінації, проведеної на полі командою, є удар по воротах, щоб забити гол. Переважна більшість комбінацій не закінчується взяттям воріт через неточність пасу або удару. Це означає, що техніка (культура) пасу і удару, є виключно важливими елементами технічної підготовки футболістів. Однак у футболі, виконання вправ, які доводять точність передач і ударів до автоматизму, в таких обсягах як у волейболі, складно за часом і стають причиною важких травм. Але ця проблема досить ефективно вирішена в даній методиці індивідуальних тренувань.

© 2021 Фізкультурно-спортивний клуб "Зірка"